KUP BILET

ZWIEDZANIE ZAMKU

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Imprezy okolicznościowe

Wycena imprezy w zamku w Mosznej jest przeprowadzona na podstawie jednostkowych cen uwzględnionych w Menu Okolicznościowym.

Z uwagi na organizację wielu imprez, wydarzeń ect. termin organizacji imprezy w zamku w Mosznej uzgadniany jest indywidualnie z konsultantem wskazanym w zakładce ‘’kontakt” w dziale ‘’Organizacja konferencji, imprez, wesel’’.

W celu potwierdzenia rezerwacji imprezy okolicznościowej w zamku w Mosznej prosimy o wpłatę zaliczki w kwocie 300 zł brutto wciągu 5 dni roboczych od momentu dokonania wstępnej rezerwacji.

Rezerwację dokonują osoby wskazane w zakładce „kontakt” w dziale ‘’Organizacja konferencji, imprez, wesel’’. W calu zachowania ciągłości ustaleń prosimy o kontakt z osobą dokonującą rezerwacji.

Numer rachunku bankowego:
Moszna Zamek Sp. Z o.o.
Bank Spółdzielczy w Białej
77 8903 0002 2001 0003 3503 0001

W tytule prosimy wpisać: datę organizacji imprezy oraz imię i nazwisko osoby, która podała swoje dane w procesie wstępnej rezerwacji i która odpowiada za wszelkie ustalenia.

Menu prosimy potwierdzić mailowo miesiąc przed organizacją imprezy lub podczas spotkania z pracownikiem zamku, który dokonywał rezerwacji. Ilość osób (dorośli, dzieci, maluchy) prosimy potwierdzić do dwóch tygodni przed rozpoczęciem przyjęcia. Jeśli potwierdzona ilość osób będzie większa od ilości jaką może zmieścić sala, zastrzegamy sobie odmówienie możliwości organizacji imprezy.

Końcowe rozliczenie możliwe jest po zakończeniu imprezy i w przypadku gdy znane są koszty spożycia napoi. Rozliczenie imprezy możliwe tylko po wcześniejszej konsultacji z pracownikiem spółki z którym były prowadzone ustalenia. Płatność można uiścić na recepcji.

Płatność gotówką, kartą lub przelewem (termin płatności 5 dni roboczych)

wynajęcie sali do godz. 23:00 (każda następna rozpoczęta godzina dodatkowo płatna tj. 80 zł brutto)

w zależności od dostępności zapewniamy również darmowy parking zamkowy

Zapewniamy standardową dekorację stołów na którą składają się białe obrus oraz eleganckie serwetki. Całość urządzana w klasycznym, białym kolorze.

Moszna Zamek nie zapewnia kompozycji kwiatowych. Ze względu na zabytkowy charter pomieszczeń nie ingerujemy w wystrój ścian, okien, sufitu oraz strukturę zabytkowych elementów.

Dysponujemy parkingiem zamkowym usytuowanym tuż przy wejściu do recepcji. Parking przeznaczony jest dla gości hotelowych oraz gości biorących udział w imprezie w zamku. Dostępność miejsc parkingowych jest w dużej mierze uzależniona od terminu rezerwacji imprezy.

Spotkanie możliwe tylko po wcześniejszym potwierdzeniu i konsultacji z osobami zajmującymi się imprezami. Zdjęcia dostępne są również do wglądu online na firmowej stronie w zakładce „Dla Ciebie” > ”Imprezy Okolicznościowe”

W zależności od maksymalnej ilości gości dopasowywana do wymagań klienta jest jedna z czterech reprezentacyjnych komnat znajdujących się w zamku. Specyfikacja komnat wraz z metrażem jest dostępna w zakładce „Dla Ciebie” > ”Imprezy Okolicznościowe”.

W zależności od sali i jej specyfiki możliwe jest ustawienie stołów w sposób kameralny tj. długi, podłużny stół lub w kształt podkowy.

Oferujemy bezpłatną atrakcję w postaci placu zabaw dla dzieci w parku

Dodatkowo płatną atrakcją jest Sala Zabaw tzw. Hrabiolandia (szczegóły w zakładce „Dla Ciebie” > „Dla Dzieci” > „Zamek w Mosznej dla dzieci”)

W zależności od terminu możliwe jest Zwiedzanie Komnat z Przewodnikiem (obowiązuje bilet ulgowy według cennika podanego na stronie w zakładce „Zwiedzanie”). Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja godziny i ilości osób.

W zależności od terminu możliwe jest Zwiedzanie Ekstremalne (obowiązuje bilet ulgowy według standardowego cennika). Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja godziny i ilości osób.

W zależności od terminu możliwa jest rezerwacja Komnaty Tajemnic (szczegóły w zakładce Aktualności > Komnata Tajemnic). Wymagana jest rezerwacja telefoniczna.

Dysponujemy wysokimi krzesełkami do karmienia. Krzesełka dostawiane są na podstawie przesłanych nam informacji dot. Ilości osób w tym dzieci w wieku do 3 lat.

Do dyspozycji klienta oddajemy tzw. Pokój Rodzica, który usytuowany jest na parterze w przejściu między Restauracją, a toaletami.

Na specjalnie życzenie i po wcześniejszym ustaleniu zapewniamy mały sprzęt grający z możliwością odtwarzania płyt CD i USB. Nie zapewniamy jednak repertuaru.

W podanych we specyfikacji salonach nie ma możliwości urządzania tańców. Imprezy w nich mają charakter tylko i wyłącznie zasiadany.

Na specjalnie życzenie i po wcześniejszym ustaleniu zapewniamy mały sprzęt grający z możliwością odtwarzania płyt CD i USB. Nie zapewniamy jednak repertuaru.

W podanych we specyfikacji salonach nie ma możliwości urządzania tańców. Imprezy w nich mają charakter tylko i wyłącznie zasiadany.

Każdy z gości biorących udział w imprezie ma możliwość bezpłatnego wyjścia do parku. Zwiedzanie komnat jest płatne.

Profesjonalna sesja zdjęciowa w parku wiąże się z dodatkowym kosztem tj. 100 zł brutto

Każda sesja w komnatach Zamkowych jest dodatkowo płatna tj. 300 zł brutto

W ramach jednej sali odbyć się może tylko jedna impreza.
Informujemy również, że w ramach jednej imprezy nie ma możliwości wynajęcia dwóch sal w zamku, a w konsekwencji podziału gości między różne sale.

Żadna z komnat przeznaczonych na imprezę nie jest klimatyzowana

Maluchy w wieku do 3 lat nie są ujęte w rozliczeniu końcowym

Dzieci w wieku od 4 do 11 lat obejmuje 15% zniżka

Konferencje

Indywidualna wycena konferencji dokonywana jest na podstawie przesłanej agendy pobytu i przesyłana do klienta w formie oficjalnej oferty.

Z uwagi na organizację wielu imprez, wydarzeń ect. termin uzgadniany jest indywidualnie z konsultantem wskazanym w zakładce ‘’kontakt” w dziale ‘’Organizacja konferencji, imprez, wesel’’.

W celu potwierdzenia rezerwacji prosimy o wpłatę zaliczki, która wynosi 30% całkowitego wyliczenia ofertowego. Zaliczkę należy opłacić wciągu 7 dni roboczych od momentu przesłania Jeśli zaliczka w podanym czasie nie zaksięguje się na rachunku bankowym spółki, oferta oraz zawarte w niej ustalenia tracą ważność.

 

Rezerwację dokonują osoby wskazane w zakładce „kontakt” w dziale ‘’Organizacja konferencji, imprez, wesel’’. W calu zachowania ciągłości ustaleń prosimy o kontakt z osobą dokonującą rezerwacji.

Wpłata zaliczki w terminie jest wymaganym warunkiem. Jest to jedyna forma za pośrednictwem, której potwierdzane są rezerwacje. W razie rezygnacji zaliczka nie podlega zwrotowi.

W zależności od maksymalnej ilości uczestników dopasowywana jest do wymagań klienta jedna z kilku reprezentacyjnych komnat znajdujących się w zamku.  Specyfikacja i zdjęcia komnat wraz z możliwymi układami jest dostępna w zakładce „Biznes” > ”Sale Konferencyjne”.

W przypadku wystawienia wszelkich materiałów promocyjnych oraz stoisk na terenie zamku i parku, wymagana jest wcześniejsza konsultacja.

 

Ze względu na zabytkowy charter pomieszczeń nie ingerujemy w wystrój ścian, okien, sufitu oraz strukturę zabytkowych elementów.

Spotkanie możliwe tylko po wcześniejszym umówieniu terminu i godziny z osobami zajmującymi się organizacją konferencji.

Menu prosimy potwierdzić mailowo lub podczas spotkania z pracownikiem zamku na miesiąc przed planowaną konferencją.  Ilość osób prosimy potwierdzić do dwóch tygodni przed rozpoczęciem konferencji. Jeśli potwierdzona ilość osób będzie większa od ilości jaką może zmieścić sala, zastrzegamy sobie odmówienie możliwości organizacji konferencji. Do dwóch tygodni przed przyjazdem prosimy o przesłanie wypełnionego zestawienia pokoi na podstawie, którego recepcja prowadzić będzie zakwaterowanie.   

W skład ceny wynajmu sali wchodzi: rzutnik (złącze DHMI i VGA), ekran oraz flipchart. Zapewniamy również przygotowanie układ stołów i krzeseł według dostępnych możliwości i wcześniejszych ustaleń. Moszna Zamek nie zapewnia osoby obsługującej sprzęt multimedialny.

Dysponujemy około 50 miejscami parkingowymi usytuowanymi tuż przy wejściu do recepcji. Parkingi są przeznaczone dla gości hotelowych. Dostępność jest w dużej mierze uzależniona od terminu rezerwacji konferencji. Parking jest niedostępny dla autobusów.

Proponujemy Zwiedzanie Zamku. Usługi wymagają wcześniejszej rezerwacji daty, godziny oraz ilości osób.

 

Oferujemy szereg innych atrakcji, które w formie katalogu zostały udostępnione w zakładce ‘’Biznes’’ > ‘’Sale Konferencyjne”

Żadna z komnat przeznaczonych na organizację konferencji nie jest klimatyzowana

Standardowe wyposażenie pokoi nie obejmuje system klimatyzacyjny

Rabat udzielony jest tylko w przypadku stałej współpracy. Rabat w takim przypadku jest również uzależniona od wielkości zamówienia.

W zależności od terminu, ilości osób oraz dostępności sali jest możliwość organizacji takiej imprezy w Restauracji. Muzyka i taniec możliwy tylko w przypadku wynajęcia Dj’a. Możliwości oraz dodatkowe koszty z tym związane pozostają do indywidualnych ustaleń z pracownikiem zamku.

Szczegółowa struktura pokoi przesyłana jest klientowi wraz z ofertą. Dysonujemy łącznie 49 pokojami (127 miejsc noclegowych). Doba noclegowa rozpoczyna się o 15:00, a kończy o 11:00.

Skrócona specyfikacja pokoi:

– 4 Apartamentów z łazienką (pokoje dwuosobowe)

– 15 pokoi dwuosobowych typu Delux z łazienką

– 9 pokoi dwuosobowych typu Standard z łazienką

– 2 pokoje jednoosobowe z łazienką

– 2 pokoje czteroosobowe ze wspólną łazienką w układzie typu studio

– 5 pokoi dwuosobowych MiniStandard z prywatnymi łazienkami na korytarzu

– 13 pokoi wieloosobowych tzw. turystycznych ze wspólnymi łazienkami na korytarzu.

Faktura końcowa wystawiana jest w momencie, gdy znane są wszystkie koszty organizacji konferencji. Rozliczenie końcowe następuje po rozmowie organizatora konferencji z pracownikiem zamku w dniu wymeldowania. Płatność można uregulować na recepcji. Akceptujemy płatność gotówką kartą lub przelewem (termin płatności 5 dni roboczych).

Godzina rozpoczęcia i zakończenia imprezy jest ustalana wraz z potwierdzeniem menu. Imprezy Restauracja obsługuje do godziny 23:00 – każda kolejna rozpoczęta godzina ponad założoną – 130 zł/godz.

Zamek dysponuje Kącikiem Bilardowym, którego dostępność może być ograniczona w zależności od obłożenia.

 

W zamku nie ma kręgielni i odnowy biologicznej (SPA)

Zestawienie okolicznych atrakcji jest dostępne na nasze stronie w zakładce ‘’O zamku” > „Atrakcje Okolicy”

W ofercie uwzględnione jest zestawienie usług z wyszczególnieniem cen jednostkowych brutto. Oferta również zawiera szczegółowy opis usług z podaniem daty i godziny ich realizacji. W podsumowaniu określone są dodatkowe informacje lub uwagi takie jak: data ważności oferty i termin wpłaty zaliczki.

 

W ramach oferty przesyłane są również załączniki:

-pełna struktura pokoi dostępnych w dniu wysłania oferty

-opcjonalnie karta z winami

-opcjonalnie dodatkowe zdjęcia lub katalogi oraz linki

Wszelkie produkty na imprezach okolicznościowych zapewnia wyłącznie kuchnia zamku w Mosznej. Wyjątek mogą stanowić ciasta i roty, które klient może dostarczyć z zewnętrznej cukierni. Wówczas klient zobowiązany jest dostarczyć obsłudze zamku potwierdzenie dotyczące pochodzenia tortu/ciasta/słodkości (dane firmy z której żywność pochodzi). 

Wesela

Koszt organizacji przyjęcia weselnego uzależniony jest od dnia tygodnia. Aktualny cennik podany jest w zakładce „Oferta” > „Imprezy okolicznościowe” > „Wesela”.

 

Minimalna/maksymalna ilość gości to 70 /150 osób. Wymaga się minimum 100 gości w przypadku organizacja wesele w weekendy w okresie kwiecień, lipiec – październik.

Szczegółowe menu jest dostępne online w zakładce „Oferta” > „Imprezy okolicznościowe” > „Wesela”.

W trakcie trwania wesela park oraz zamek pozostaje otwarte dla innych gości i turystów, natomiast Sala Weselna pozostaje zarezerwowana tylko dla Pary Młodej w godzinach od 15:00 do 03:00.

 

W trakcie przyjęcia weselnego w zamku mogą się jednocześnie odbywać inne przyjęcia lub wydarzenia.

Warunkiem rezerwacji daty przyjęcia jest wpłata zadatku w terminie 14 dni od podpisania umowy. W terminie do 30 dni przed datą imprezy zleceniodawca zobowiązany jest wpłacić drugą transzę zadatku.

Wstępna rezerwacja może być podtrzymana przez 7 dni roboczych. W tym czasie przesyłany jest Parze Młodej formularz na podstawie, którego tworzona jest umowa. Podpisanie umowy wiąże się z podtrzymaniem rezerwacji i obliguje do wpłaty zadatku (patrz termin wpłaty zadatku)

Umowa na organizację wesela jest obowiązkowym dokumentem określającym podstawowe warunki organizacji przyjęcia w Zamku. Umowa sporządzana jest przez osobę odpowiedzialną za organizację Wesela w dwóch jednakowo brzmiących egzemplarzach.

 

Wszelkie informacje jakie potrzebuje zleceniobiorca w celu przygotowania umowy określa formularz weselny.

Menu oraz ilość gości prosimy potwierdzić do 3 tygodni przed planowanym przyjęciem.

 

Ilość gości nocujących w Zamku prosimy również potwierdzić do 3 tygodni przed datą zakwaterowania.

Szczegółowe warunki określa umowa.

W skład ceny wynajmu sali wchodzi: rzutnik (złącze DHMI i VGA), ekran oraz flipchart. Zapewniamy również przygotowanie układ stołów i krzeseł według dostępnych możliwości i wcześniejszych ustaleń. Moszna Zamek nie zapewnia osoby obsługującej sprzęt multimedialny.

Doba noclegowa rozpoczyna się o 15:00, a kończy o 11:00.

Moszna Zamek udostępnia teren jednak nie współuczestniczy w przygotowaniu ceremonii. Można Zamek nie zapewnia usług gastronomicznych w parku oraz wyposażenia typu: namiot, krzesła i dekoracje.

Dawna kaplica obecnie nie pełni funkcji sakralnych. Wieś Moszna wchodzi w skład rzymskokatolickiej parafii pw. Nawiedzenia NMP w Łączniku. Najbliższy kościół katolicki znajduje się w samym centrum wioski (500 metrów od Zamku).

 

W zależności od terminu jest możliwa organizacja ślubu cywilnego w kaplicy, jednak wiąże się to z dodatkową opłatą. Kaplica jest ważnym punktem trasy zwiedzania, wyłączenie jej z użytku wiąże się z zamknięciem zwiedzania.

Sala Weselna nie jest klimatyzowana

Preferujemy okrągłe stoły (maksimum 12 osobowe). Ze względu na lepszy komfort gości zalecamy jednak układy w których przy stołach zasiada około 10 osób.

Preferowany jest układ bankietowy. W celu odpowiedniego przygotowania stołów prosimy również o przesłanie rozpiski układu wraz z oznaczeniem stołów z gośćmi i dziećmi dla których nasza obsługa powinna przygotować krzesełka dla maluchów.

Na życzenie klienta przesyłamy układ z wymiarami sali oraz zdjęcia.

Blisko sali weselnej znajduje się toaleta przeznaczona tylko dla gości weselnych (parter, przejście obok baru).

 

Pokój Rodzica znajduje się w przejściu do toalet (jest stosownie oznaczony).

Zamek dysponuje około 50 miejscami parkingowymi usytuowanymi nieopodal zamku. Parking jest przeznaczony tylko dla gości nocujących w zamku.

W skład ceny za wyżywienie zapewniamy obsługę, wynajęcie sali wraz z przygotowanie standardowej dekoracji oraz bezpłatne parkingi dla gości na terenie zamku.

W przypadku wynajęcia sali tanecznej, zapewniane jest przygotowanie miejsca na parkiecie oraz stolika pod antresolą dla zespołu. W przypadku, gdy Para Młoda zleca dodatkowe udekorowanie sali weselnej Moszna Zamek pobiera dodatkowe wynagrodzenie.

W cenie przyjęcia weselnego zapewniamy standardową dekorację sali weselnej, na którą składają się: 1 mała dekoracja i świeca na każdy stół Gości, 1 duża dekoracja na stół Państwa Młodych. W przypadku, gdy Para Młoda zleca dodatkowe udekorowanie sali weselnej pobierzemy dodatkowe wynagrodzenie.

 

Za wyjątkiem małych dekoracji na stoły gości i Pary Młodej nie zapewniamy innych dekoracji kwiatowych.

Zdjęcia pokoi dostępne są do wglądu online na naszej stronie w zakładce „Noclegi”

Ilość standardowych miejsc noclegowych to 127 z możliwością poszerzenia o 63 dostawki. Szczegółowa struktura pokoi przesyłana jest w osobnym załączniku.

 

Odpis skrócony:

– 4 Apartamentów z łazienką (pokoje dwuosobowe)

– 15 pokoi dwuosobowych typu Delux z łazienką

– 9 pokoi dwuosobowych typu Standard z łazienką

– 2 pokoje jednoosobowe z łazienką

– 2 pokoje czteroosobowe ze wspólną łazienką w układzie typu studio

– 5 pokoi dwuosobowych MiniStandard z prywatnymi łazienkami na korytarzu

– 13 pokoi wieloosobowych tzw. turystycznych ze wspólnymi łazienkami na korytarzu.

Spotkanie możliwe tylko po wcześniejszym umówieniu i potwierdzeniu terminu oraz godziny.

Rozliczenie noclegów jest prowadzone na podstawie zestawienia pokoi, które dostarcza nam Para Młoda. Wszystkich gości obowiązuje jedna, uśredniona cena niezależnie od standardu zajmowanego pokoju. Rozliczenie następuję z Parą Młodą na końcowej fakturze.

 

Moszna Zamek zastrzega sobie prawo obciążenia rachunku Pary Młodej w przypadku, gdy gość zrezygnował lub skrócił swój pobyt w pokoju.

Nie gwarantujemy fotografa i kamerzysty.

Wyżej wymienieni goście objęci są taką samą opłatą jak pozostali goście weselni.

Nie zapewniamy zespołu muzycznego oraz sprzętu wraz z repertuarem.

 

Możliwe jest zaproszenie przez Parę Młodą swojego zespołu, dj’a lub wodzireja. Ustalenie miejsca występu artystów na sali możliwe tylko po wcześniejszej konsultacji z pracownikiem zamku. Prosimy także o przesłanie wymagań zespołu względem prądu. W szczególnych przypadkach zastrzegamy sobie prawdo odmówienie możliwości występu lub pobrania dodatkowej opłaty z tytułu przygotowania miejsca.

Moszna Zamek dokłada wszelkich starań, aby na wypadek takich sytuacji impreza mogła być kontynuowana. W razie wykorzystania urządzeń generujących prąd nie pobierzemy dodatkowej opłaty.

W sytuacji, gdy Para Młoda zdecyduje się na wniesienie swojego alkoholu pobierzemy dodatkową opłatę tzw. korkowe (przygotowanie szkła) od każdej osoby dorosłej. Cena jest podana w Menu Weselnym.

 

W przypadku zamówienia alkoholu z naszej karty obowiązują ceny przesłane wcześniej przez pracownika Zamku. Rozliczenie alkoholu następuje według zużycia. Końcowa cena jest znana po zakończeniu wesela

Dzieci w wieku do 3 lat obowiązuje 100% zniżka (zarówno w przypadku wyżywienia jak i noclegu).

 

Dzieci w wieku od 4 do 11 lat w przypadku wyżywienia obowiązuje około 30% zniżka (dokładną, okrągłą kwotę reguluje umowa). W przypadku noclegu na osobnym łóżku, dziecko obejmuje 40% zniżka.

Salę weselną zaczynamy przygotowywać dzień wcześniej. Wejście wówczas możliwe w godzinach popołudniowych, przy wcześniejszym ustaleniu z pracownikiem zamku.

Zwiedzanie komnat

Zabrania się wprowadzania zwierząt do wnętrza Zamku

Przez wzgląd na dużą ilość schodów oraz miejsca w których są przewężenia odradzamy zwiedzanie z wózkiem. Wózek można pozostawić na parterze zamku w ogólnodostępnym miejscu wskazanym przez naszą obsługę. Prosimy jednak, aby w wózkach nie pozostawiać żądnych kosztowności.

Zwiedzanie zamku z przewodnikiem możliwe jest tylko w przypadku trasy pt. Życie Codzienne Zamku. Standardowe zwiedzanie komnat odbywa się z udziałem systemu audio znajdującego się w każdym pomieszczeniu oraz tablic informacyjnych. Polecamy również korzystanie z audioprzewodnika SmartGuide zwłaszcza w przypadku zwiedzania parku.

Darmowe wejście na zwiedzanie komnat i parku przysługuje dzieci do lat 3.
Bilet Ulgowy przysługuje dzieciom od 3 lat do 15 roku życia, osobom uczącym się z ważną legitymacją (do 26 roku życia), emerytom i rencistom z ważną legitymacją oraz osobom niepełnosprawnym.
Bilet ulgowy przysługuje również posiadaczom Karty Dużej Rodziny lub Karty Opolska Rodzina.

Standardowe zwiedzanie komnat trwa około 60 minut. Zwiedzanie trasy „Życie Codzienne Zamku” około 100 minut.

Komnaty w zamku otwierane są do zwiedzania o godzinie 9:00. W zależności od sezonu komnaty zamykane są o godzinie 17:00 lub 18:00.

Jest możliwość zakupienia biletów przed przyjazdem do zamku. Bilety można zarezerwować i kupić na stronie zamku.

Przez wzgląd na dużą ilość schodów oraz zawiłe układy niektórych przejść dostępność dla wózków inwalidzkich jest bardzo utrudniona.

Podczas zwiedzania zamku można fotografować jego wnętrza, jednakże bez użycia lampy błyskowej. Filmowanie do celów własnych jest dopuszczalne, jednak prosimy o nie nagrywanie przewodników oraz nie używanie wszelkich lamp i innych akcesoriów fotograficznych. Komercyjne nagrywanie jest dopuszczalne jednak za opłatą i przy uzgodnieniu z osobą wskazaną na stronie zamku w dziale „kontakt”.

Zamek w Mosznej co roku organizuje specjalne wydarzenia typu: zwiedzanie z duchami, zwiedzanie rezydencji Adamsów, zwiedzanie Mikołajkowe, zwiedzanie w Szkole Magii i Czarodziejstwa i wiele innych wydarzeń. Bieżące atrakcje komunikowane są na stronie zamku w zakładce „wydarzenia”.

Zwiedzanie parku

Zwiedzanie parku jest kwestią indywidualną, jednak zgodnie z zaproponowaną przez nas trasą zwiedzania w aplikacji SmartGuide zalecamy poświęcić na zwiedzanie park około 100 minut.

Zwiedzanie parku odbywa się indywidualnie. Opcjonalnie zachęcamy do pobrania darmowej aplikacji SmartGuide z pomocą, której jest możliwość zwiedzania parku z audio przewodnikiem.

Psy mogą być wprowadzane wyłącznie na smyczy oraz kagańcu. Opiekunowie psów są zobowiązani do usunięcia nieczystości pozostawionych przez zwierzęta. Zabrania się wprowadzania zwierząt do wnętrza Zamku w tym również do pokoi noclegowych.

Aktualny harmonogram funkcjonowania fontanny dostępny jest w zakładce „Zwiedzanie” > „Zwiedzanie parku”. Fontanna jest całkowicie wyłączona w październiku i ponownie włączana na początku maja. Zastrzegamy sobie również jej czasowe wyłączenie ze względu na okresowe przeprowadzane zabiegi czyszczące i konserwacyjne.

Park jest dostępny dla zwiedzających od godziny 9:00. Ścieżki są oświetlone latarniami, co umożliwia spacerowanie również po zmroku.

Pobierana jest opłata za wstęp do parku w Mosznej. Aktualny cennik znajduje się w zakładce „zwiedzanie”.

Jest możliwość kupna biletów on-line. Panel rezerwacji dostępny jest na stronie zamku.

W parku w Mosznej znajdują się wielowiekowe drzewa w tym takie pomniki przyrody jak sosna wejmutka i dąb. Przez park spacerować można za sprawą wielu utwardzonych ścieżek pozwalających odkryć jego bogate zasoby. Przed zamkiem znajduje się fontanna multimedialna łącząca w sobie spektakle muzyczne z pokazami wodnymi i światłem po zmierzchu. Atrakcją parku jest również gra terenowa pt. „Tajemnica Moszna Zamek”. W parku znajduje się także plac zabaw dla dzieci stylizowany na zamek.

Wokół zamku znajdują się duże połacie trawników, które sprawdzą się przy tej formie wypoczynku. Zabrania się jednak organizowania w parku ognisk, grillów lub różnego typu imprez. Zamek dysponuje własnym miejsce przystosowanym do tego i wynajmowanym za opłatą. 

W parku znajdują się utwardzone ścieżki po których może się poruszać osoba na wózku.

Park jest otwarty również dla osób poruszających się na rowerze oraz biegaczy. Jednakże, z racji że park w Mosznej jest głównie miejscem turystycznym, gdzie często przebywają rodziny z dziećmi, prosimy o zachowanie maksymalnej ostrożności i wzmożoną uwagę podczas przemieszczania się po ścieżkach.

W parku w Mosznej obowiązuje przestrzeganie zapisów regulaminu wstępu na teren parku w zakładce „regulaminy” na stronie zamku.

W parku nie ma wyznaczonego miejsc do parkowania samochodów oraz rowerów.

Nie ma możliwości rozbicia namiotu w parku w Mosznej.

W sezonie letnim wokół zamku otwarte są punkty gastronomiczne. Zaś w zamku znajduje się restauracja i kawiarnia.

Zamek i park w Mosnej są miejscami turystycznymi odwiedzanymi przez dużą ilość osób, dlatego z troski o bezpieczeństwo gości, wymagane jest okazanie na recepcji następujących dokumentów: OC i licencji. W przypadku braku niniejszych dokumentów lot dronem jest niemożliwy.

W parku w Mosznej nie ma możliwości pływania i wynajęcia łodzi lub kajaków.

W parku w Mosznej organizowane są różnego typu wydarzenia i festiwale. Szczegóły wydarzeń na stronie zamku w zakładce „wydarzenia”.

Przez wzgląd na bezpieczeństwo naszych gości w tym rodzin z dziećmi prosimy o nie poruszanie się po parku hulajnogami elektrycznymi, skuterami lub motorami.

Kwitnienie azalii w Mosznej jest uzależnione od warunków pogodowych, jednak najczęściej jest to ostatni tydzień kwietnia. Różaneczniki  kwitną w okresie maj-czerwiec. 

Darmowe wejście na zwiedzanie komnat i parku przysługuje dzieci do lat 3.

 

Bilet Ulgowy przysługuje dzieciom od 3 lat do 15 roku życia, osobom uczącym się z ważną legitymacją (do 26 roku życia), emerytom i rencistom z ważną legitymacją oraz osobom niepełnosprawnym.

 

Bilet ulgowy przysługuje również posiadaczom Karty Dużej Rodziny lub Karty Opolska Rodzina.

Pokoje noclegowe

Doba noclegowa zamku w Mosznej trwa od godziny 15:00, do godziny 11:00 dnia następnego.

Zamek w Mosznej przez wzgląd na swój zabytkowy charter posiada bardzo zróżnicowaną bazę noclegową. Każdy z pokoi posiada inną, unikalną charakterystykę. Pokoje jedna zostały pogrupowane według różnych standardów. Szczegóły w zakładce „noclegi”.

Ceny noclegów w zamku w Mosznej są dynamiczne i uzależnione od wielu czynników w tym między innymi od miesiąca, dnia tygodnia, obłożenia i standardu. Aktualne cenniki dostępne są w panelu rezerwacji noclegów on-line na stronie zamku.

Jest możliwość rezerwacji noclegu na głównej stronie zamku. Rezerwację można również dokonać za pośrednictwem recepcji.

Pokoje noclegowe w zamku w Mosznej w wielu wypadkach posiadają dywany, zabytkowe elementy lub znajdują się blisko innych pokoi, dlatego przez wzgląd na utrzymanie pokoi w jak najlepszej czystości oraz przez wzgląd na komfort wypoczynku innych gości, nie ma możliwości wprowadzania do pokoi psów i innych zwierząt.

Parking dla gości nocujących w zamku jest bezpłatny i zlokalizowany jest tuż przy wejściu do zamku. Wjazd na parking jest możliwy tylko dla osób posiadających rezerwację.

W cenie noclegu w zamku w jest również śniadanie. Usługa ta jest pakietowana w ramach ceny noclegu i nie ma możliwości negocjacji ceny w przypadku rezygnacji z udziału w śniadaniu. .

Śniadanie serwowane jest w Sali Śniadaniowej nazywaną również Salą Samków na drugim piętrze od godziny 8:00 do 11:00. Wszystkie produkty serwowane są w formie szwedzkich stołów.

Zamek w Mosznej obecnie nie posiada pokoju przystosowanego w pełni dla osób niepełnosprawnych.

Jest możliwość posprzątania pokoju na specjalne życzenie gościa.

Jest możliwość zapłacenia kartą. Należność za pobyt regulowana jest na recepcji zamku. Zamek akceptuje karty MasterCard oraz Visa.

Każdy z gości hotelowych jest zobowiązany do przestrzegania regulaminu hotelowego. Regulamin dostępny jest na stronie „regulaminy” na główniej stronie zamku.

Inne

Zamek w Mosznej oferuje wiele atrakcji, począwszy od pobytów noclegowych w ramach zielonych szkół, poprzez duże kolonie dla dzieci w klimacie fantasy osadzonych w czarodziejskim świecie Harrego Pottera. Podczas tego typu wydarzeń zapewniane jest pełne wyżywienie oraz dużo anizmacji i atrakcji. W ciągu całego roku jest możliwości organizacji w zamku lekcji historii pt. „Dotyk Historii” i „Szkoła Magii i Czarodziejstwa”. W zamku znajduje się również sala zabaw dla dzieci, a w parku plac zabaw.

Jest to w dużej mierze uzależnione od indywidualnych preferencji turysty, oraz sezonu i dostępności usług. Należy jednak przyjąć, że jest to około 60 minut na zwiedzanie, około 100 minut na park. Opcjonalnie należy jeszcze doliczyć czas spędzony w restauracji i kawiarni.

Zamek co roku organizuje koncerty w ramach muzycznego Święta Kwitnących Azalii lub przy współpracy z Teatrem Castello są to koncerty i spektakle operetkowe. W galerii w zamku jest możliwość wystawy obrazów. Zamek nie jest jednak typową galerią sztuki lub salą koncertową, dla której działalność tego typu stanowi pewną formę uzupełnienie szerszej oferty.

W zamku w Mosznej znajduje się kawiarnia i restauracja, gdzie stoliki nie podlegają rezerwacji. Obowiązuje zasada zajmowania miejsca, według aktualnej dostępności miejsca na sali.

Na parterze zamku znajduje się pokój rodzica, który jest do tego przystosowany.

Przez wzgląd na fakt, że obiekt jest zabytkiem, układ wnętrz historycznie nie jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. W obiekcie znajduje się winda, którą można dotrzeć jedynie do wybranych pokoi noclegowych, zaś na parterze zamku znajduje się toaleta dla niepełnosprawnych.

Sklep pamiątkami zamkowymi znajduje się na recepcji (parter zamku, przy wejściu).

Na parterze zamku znajdują się trzy ogólnodostępne toalety tj. dwie w holu głównym oraz jedna przypisana do restauracji. Nie pobieramy opłat za skorzystanie z toalet wewnątrz zamku.  Goście korzystający z noclegów posiadają swoje prywatne toalety w pokojach (wyjątek stanowią pokoje typu MiniStandard oraz wieloosobowe pokoje Turystyczne).

W zależności od dostępności terminu zamek oferuje możliwość organizacji konferencji, szkolenia, gali, spotkania integracyjnego, imprez urodzinowych, chrztów, komunii i innych jubileuszy.

Zamek wraz z parkiem jest jedną z najliczniej odwiedzanych miejsc w województwie opolskim związku z czym jego zamknięcie wiążę się ze stratami. Wynajęcie zamku na wyłączność jest możliwe wyłącznie za opłatą i uzależnione jest to od wielu czynników.