KUP BILET

ZWIEDZANIE ZAMKU

Teatr Muzyczny Castello

Castello

Teatr Muzyczny Castello powstał w 2013 roku jako efekt współpracy magister sztuki –  Barbary Pakury – Brzoski oraz aktora scen muzycznych – Tomasza Białka. Artyści zdecydowali wspólnymi siłami założyć teatr muzyczny, którego celem będzie krzewienie i popularyzowanie spektakli operetkowych i musicalowych.

Repertuar

Siedziba teatru, mieści się w malowniczo położonym Zamku w Mosznej. Twórcy teatru, w nawiązaniu do wznoszących się ku niebu 99 wież zamku pragną wznosić na wyżyny kultury dotychczasowe zasoby sztuki, jak i autorskie projekty.

Na scenie Teatru Muzycznego Castello prezentowane są najsłynniejsze operetki jak choćby Księżniczka Czardasza” autorstwa Imre Kalmana. W przygotowanych koncertach usłyszeć można najsłynniejsze melodie operetkowe i musicalowe. W repertuarze znajduje się również miejsce dla największych przebojów polskiej muzyki rozrywkowej. W ofercie teatru można znaleźć widowiska okazjonalne oraz projekty specjalne jak np. Bal wiedeński”, „Lata dwudzieste, lata trzydzieste”.

Nie zapominając o najmłodszych widzach, specjalnie na zamówienie Teatru Muzycznego Castello została napisana bajka muzyczna ,,Trzy magiczne słowa’’.

Organizowane są również warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży, oraz warsztaty muzyczne dla nauczycieli wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego.