KUP BILET

ZWIEDZANIE ZAMKU

Zwiedzanie zamku

ZWIEDZANIE BEZ PRZEWODNIKA

Niezwykła i ciekawa historia na wyciągnięcie ręki!

Zamek jak z bajki

Bogactwo kształtów i tajemnic zamku, jego zabytkowych wnętrz i przestronnego parku przyciąga wielu turystów. Powierzchnia Zamku wynosi 8 tys. m², a kubatura – 65 tys. m³. Park, rozciągający się na obszarze 20 hektarów, skrywa mnóstwo ciekawostek, legend i historii.
 
Odkryj historię największego zamku województwa opolskiego oraz jego urokliwe wnętrza! Zapraszamy na wyjątkową podróż po komnatach, które były domem jednej z najbogatszych rodzin w tej części Europy. Zwiedź poczekalnię dla gości, dawną salę lustrzaną, westybul, bibliotekę, galerię, pokój hrabiego, Złoty Apartament oraz kaplicę. W komnatach zamkowych znajduje się system audio oraz tablice informacyjne, dzięki którym poznasz historię zamku i rodziny von Tiele-Winckler, której zamek zawdzięcza swój obecny kształt. 

Zachęcamy do rezerwacji i zakupu biletów online, co pozwoli zaoszczędzić czas na uniknięciu długich kolejek. Dzięki temu będziecie mieli więcej czasu na inne atrakcje, takie jak zwiedzanie parku oraz trasy „Życie Codzienne Zamku”.

Ogólne warunki

Czas i forma zwiedzania

Zwiedzanie Zamku trwa od 45-60 minut. Zwiedzanie odbywa się w formie multimedialnej. Zaleca się zwiedzić komnaty w godz. 9:00-15:30

Darmowe wejścia

Dzieci do lat 3 wstęp do parku i zwiedzanie Zamku – bez opłat

Bilety Ulgowe

Bilet ulgowy przysługuje dzieciom do 15 roku życia, osobom uczącym się z ważną legitymacją (do 26 roku życia), emerytom i rencistom z ważną legitymacją oraz osobom niepełnosprawnym.

Karta Dużej Rodziny

Posiadaczom Karty Dużej Rodziny lub Karty Opolska Rodzina przysługuje cena ulgowa na wstęp na teren parku oraz zwiedzanie komnat

Bilet wstępu

Osoby zwiedzające Zamek są również zobowiązane do wykupienia biletu wstępu na teren pałacowo-parkowy

Rezerwacje grupowe

Osoby mające rezerwację grupową proszone są o przybycie i zakupienie biletów do 15 minut przed planowaną godziną zwiedzania.

Zwierzęta

Zabrania się wprowadzania zwierząt do wnętrza Zamku

SmartGuide

Zwiedzanie zamku odbywa się z udziałem systemu audio znajdującego się w każdym pomieszczeniu oraz tablic informacyjnych. Polecamy również korzystanie z audioprzewodnika SmartGuide.

ZAMEK MOSZNA

Cennik 2024

na okres styczeń, luty, marzec, listopad i grudzień (włącznie). W sobotę, niedzielę i święta zwiedzanie komnat do godziny 18:00. Bilet ulgowy przysługuje dzieciom do 15 roku życia, osobom uczącym się z ważną legitymacją (do 26 roku życia) oraz emerytom i rencistom z ważną legitymacją oraz osobom posiadającym Kartę Dużej Rodziny lub Kartę Opolskiej Rodziny. Posiadaczom Karty Dużej Rodziny lub Karty Opolska Rodzina przysługuje cena ulgowa na wstęp na teren parku oraz zwiedzanie komnat.

ZWIEDZANIE