KUP BILET

ZWIEDZANIE ZAMKU

Życie codzienne zamku

ZAMEK MOSZNA

Zajrzyjmy za tą wytworną fasadę… razem z przewodnikiem!

Trasa zwiedzania

Zapraszamy na trasę zwiedzania zamku, która odsłoni przed Wami tajemnice i ciekawostki związane z funkcjonowaniem zamku oraz jego dotychczas niedostępnymi dla turystów miejscami. Podczas 100-minutowej podróży przewodnik poprowadzi Was przez zakamarki zamku, zapraszając do zadawania pytań i pogłębiania wiedzy. Ta trasa została stworzona specjalnie dla Was!

Niedostępne wcześniej
dla turysty obszary Zamku

STRYCH Z ORYGINALNĄ
WIĘŹBĄ DACHOWĄ
MASZYNOWNIA
WINDY
SZKLANE PODDASZE
NAD GALERIĄ
MAGAZYNY
HRABIEGO
PRZEJŚCIE
NA WIEŻE

Dobrze wiedzieć

  • Zwiedzanie zamku odbywa się z przewodnikiem posiadającym uprawnienia do oprowadzania po Zamku Moszna.
  • W przypadku organizacji wydarzeń na salach lub zaistnienia niekorzystnych warunków atmosferycznych mogą ulec zmianie obowiązujące trasy zwiedzania lub wystąpić ograniczenia w ruchu turystycznym.
  • W szczególnych przypadkach Moszna Zamek zastrzega sobie również wyłącznie ze zwiedzania poszczególnych miejsc.
  • Zabrania się poruszania po ciągach turystycznych Zamku z wózkami dziecięcymi. Wózki pozostawić należy przy recepcji.
  • Pracownicy Zamku Moszna mogą odmówić wstępu na obszar zarządzany przez spółkę oraz przebywania na nim osobom: a) znajdującym się pod wpływem alkoholu, środków odurzających, psychotropowych lub innych podobnie działających środków, b) posiadającym broń lub inne przedmioty zagrażające życiu, c) zachowującym się agresywnie, prowokacyjnie, albo w inny sposób stwarzający zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku zwiedzania
  • Wstęp ze zwierzętami możliwy tylko do parku. Zabrania się wprowadzania zwierząt do wnętrza Zamku.
  • Moszna Zamek zastrzega sobie prawo do zmiany godzin zwiedzania lub jego odwołania.

Ogólne warunki

Czas i forma zwiedzania

Zwiedzanie pt. Życie codzienne zamku trwa do 100 minut. Zwiedzanie odbywa się w sobotę, niedzielę i święta w godzinach w godz. 9:00, 11:00, 13:00, 15:00, 17:00, 9:30, 11:30, 13:30, 15:30, 17:30.

Darmowe wejścia

Dzieci do lat 3 wstęp do parku i zwiedzanie Zamku – bez opłat.

Bilety Ulgowe

Bilet ulgowy przysługuje dzieciom do 15 roku życia, osobom uczącym się z ważną legitymacją (do 26 roku życia), emerytom i rencistom z ważną legitymacją oraz osobom niepełnosprawnym.

Karta Dużej Rodziny

Posiadaczom Karty Dużej Rodziny lub Karty Opolska Rodzina przysługuje cena ulgowa na wstęp na teren parku oraz zwiedzanie komnat.

Bilet wstępu

Osoby zwiedzające Zamek są również zobowiązane do wykupienia biletu wstępu na teren pałacowo-parkowy.

Rezerwacje grupowe

Grupa może liczyć maksymalnie 15 osób. Prosimy również o przybycie i zakupienie oraz odbiór biletów do 15 minut przed planowaną godziną zwiedzania. W przypadku nieobecności bilety trafiają ponownie do puli sprzedaży.

Zwierzęta

Zabrania się wprowadzania zwierząt do wnętrza Zamku

Zobacz również

ZAMEK MOSZNA

Cennik 2024

na okres styczeń, luty, marzec, listopad i grudzień (włącznie). W sobotę, niedzielę i święta zwiedzanie komnat do godziny 18:00. Bilet ulgowy przysługuje dzieciom do 15 roku życia, osobom uczącym się z ważną legitymacją (do 26 roku życia) oraz emerytom i rencistom z ważną legitymacją oraz osobom posiadającym Kartę Dużej Rodziny lub Kartę Opolskiej Rodziny. Posiadaczom Karty Dużej Rodziny lub Karty Opolska Rodzina przysługuje cena ulgowa na wstęp na teren parku oraz zwiedzanie komnat.

ZWIEDZANIE