KUP BILET

ZWIEDZANIE ZAMKU

Tajemnicze opowieści z przeszłości Zamku Moszna

Zamek w Mosznej to nie tylko wyjątkowy cud architektury, ale także miejsce, które kryje wiele fascynujących historii. Przenoś się w czasie i odkrywaj tajemnice tej niezwykłej budowli, która zachwyca swoją monumentalnością i bogatą przeszłością.
 

Zamek przebudowany przez Franza Huberta von Tiele-Winckler

 

Pierwotna budowla zamku sięga średniowiecza, jednak obecny kształt zawdzięczamy głównie przebudowie przeprowadzonej w XIX wieku przez Franza Huberta Tiele-Wincklera. Dzięki jego staraniom zamek został gruntownie odrestaurowany i rozbudowany, nadając mu charakterystyczny neogotycki styl.
 

Zamek jako świadek burzliwych wydarzeń historycznych

 

Od czasów jego przebudowy zamek był świadkiem licznych burzliwych wydarzeń historycznych, a także mieszkaniem dla różnych rodów szlacheckich i arystokratycznych. To miejsce, gdzie narodziły się legendy i opowieści przekazywane z pokolenia na pokolenie.
 

Symbol potęgi i prestiżu

 

Zamek w Mosznej przez wieki był symbolem potęgi i prestiżu swoich właścicieli. Jego monumentalna architektura, liczne wieże i baszty, a także bogato zdobione wnętrza, świadczą o dawnej świetności i znaczeniu tej niezwykłej rezydencji.
 

Odkryj tajemnice Zamku w Mosznej

 

Zapraszamy do odkrywania tajemnic Zamku w Mosznej i przeniesienia się w świat historycznych narracji. Zwiedzając te magiczne wnętrza, przenieś się w czasie i poczuj niepowtarzalny klimat minionych epok.