KUP BILET

ZWIEDZANIE ZAMKU

Zwiedzanie parku

PARK W MOSZNEJ

Odkryj piękno największego parku w województwie opolskim!

Park w Mosznej

Historyczny park związany jest z okolicznymi lasami i polami, a główna oś konceptu ma geometryczny charakter. Tuż za fontanną rozciąga się aleja lipowa, prowadząca do marmurowego cokołu – pozostałości pomnika Huberta von Tiele–Wincklera. Po obu stronach alei zachowały się XIX-wieczne kanały wodne, w stylu holenderskim i francuskim, oraz malownicze stawy.

WIOSNA
LATO
JESIEŃ
ZIMA
Park odkrywa swoje piękno i unikalność przez cały rok. Wiosną przyciągają różnobarwne azalie i różaneczniki, z największym skupiskiem w Mosznej. Taras z lwami oferuje piękne widoki na ogród, z antycznymi rzeźbami u podnóża.
Latem, multimedialna fontanna zaprasza do zielonej enklawy, oferując bogaty program wodno-świetlny. Aleja lipowa kwitnie, a staw z wyspą miłości zachęca do spacerów.
Jesienią potężne dęby malują bajkową scenę, a staw Kalusznik jest miejscem spotkań dla dzikich ptaków. Oranżeria zamkowa zapewnia ciepłe schronienie, oferując egzotyczne rośliny, takie jak 80-letni fikus.
Zimą, iglaki i zimozielone rośliny dodają uroku, a oranżeria jest oazą tropikalnej roślinności. Park zaprasza do długich spacerów, spotkań z naturą, architekturą i sztuką, tworząc niezwykłą atmosferę.
Charakter parku tworzy niezwykłą atmosferę sprzyjającą długim spacerom i spotkaniom z wprawiającą w zachwyt przyrodą, architekturą i sztuką.

Fontanna – spektakle woda-światło-dźwięk

Fontanna zlokalizowana jest na terenie malowniczego parku w Mosznej i zarazem w bezpośrednim sąsiedztwie zamku. Jej historia sięga pierwszych dekad XX wieku i związana jest z rodem von Tiele-Winckler.

Fontana została gruntownie wyremontowana w okresie od sierpnia 2021 do maja 2022, kiedy to doczekała się swojej premiery w nowej odsłonie.

  • wodne widowisko jest zsynchronizowane ze starannie dobraną muzyką klasyczną i filmową
  • po zmroku spektaklom towarzyszy oświetlenie, tworząc razem z wodą i dźwiękiem niesamowite wrażenie artystyczne
  • w pobliżu fontanny zlokalizowane są również ławki oraz rozległe tereny z wyremontowanymi i oświetlonymi ścieżkami, które sprzyjają długim spacerom

 

Do końca października fontanna działa według poniższego harmonogramu:

 

Pokaz: woda + światło po zmroku 

  • piątek-niedziela w godzinach od 9:00 do 22:00 | poniedziałek-czwartek w godzinach od 11:00 do 22:00

Pokaz: woda + muzyka + światło po zmroku

  • cały tydzień o każdej pełnej godzinie od 11:00 do 22:00

Zgodnie z planem w miesiącu październik spuszczana jest woda z niecki fontanny. Mróz oraz śnieg mógłby spowodować poważne uszkodzenie mechanizmu fontanny. Fontana zostanie ponownie uruchomiona wiosną, po ustaniu mrozów. O szczegółach będziemy informować na naszej stronie.

 

Moszna Zamek zastrzega sobie możliwość zmiany harmonogramu, wyłączanie fontanny lub przeprowadzenie jej konserwacji poprzez jej okresowe wyłączenie. 

Ogólne warunki

Czas i forma zwiedzania

Zwiedzanie parku odbywa się w trybie indywidualnym. Jest możliwość ściągnięcia na telefon darmowego audio przewodnika (SmartGuide).

Darmowe wejścia

Dzieci do lat 3 wstęp do parku i zwiedzanie Zamku – bez opłat.

Bilety Ulgowe

Bilet ulgowy przysługuje dzieciom do 15 roku życia, osobom uczącym się z ważną legitymacją (do 26 roku życia) oraz emerytom i rencistom z ważną legitymacją.

Karta Dużej Rodziny

Posiadaczom Karty Dużej Rodziny lub Karty Opolska Rodzina przysługuje cena ulgowa na wstęp na teren parku oraz zwiedzanie komnat.

Bilet wstępu

Odwiedzający park zobowiązany jest do wykupienia biletu wstępu na teren pałacowo-parkowy. Moszna Zamek nie zapewnia parkingu. Parking dostępny jest tylko dla gości nocujących w zamku.

Zwierzęta

Psy mogą być wprowadzane wyłącznie na smyczy oraz kagańcu. Opiekunowie psów są zobowiązani do usunięcia nieczystości pozostawionych przez zwierzęta. Zabrania się wprowadzania zwierząt do wnętrza Zamku

Zobacz również

SmartGuide

Zwiedzanie zamku odbywa się z udziałem systemu audio znajdującego się w każdym pomieszczeniu oraz tablic informacyjnych. Polecamy również korzystanie z audioprzewodnika SmartGuide.

ZAMEK MOSZNA

Cennik 2024

na okres styczeń, luty, marzec, listopad i grudzień (włącznie). W sobotę, niedzielę i święta zwiedzanie komnat do godziny 18:00. Bilet ulgowy przysługuje dzieciom do 15 roku życia, osobom uczącym się z ważną legitymacją (do 26 roku życia) oraz emerytom i rencistom z ważną legitymacją oraz osobom posiadającym Kartę Dużej Rodziny lub Kartę Opolskiej Rodziny. Posiadaczom Karty Dużej Rodziny lub Karty Opolska Rodzina przysługuje cena ulgowa na wstęp na teren parku oraz zwiedzanie komnat.

ZWIEDZANIE